Hramul bisericii noastre
Evenimente
Vineri 15 august 2008 a fost o zi de mare sărbătoare a parohiei noastre fiind hramul bisericii.
Evenimentele ce au marcat marea sărbătoare a lugojenilor a debutat cu Sfânta Liturghie începând cu orele 10, oficiată de către soborul de slujitori aparţinători parohiei. Aşa cum este tradiţia, la orele 11 şi-au făcut prezenţa în biserică oaspeţii şi oficialităţile oraşului, în frunte cu domnul primar Francisc Boldea. După terminarea Sfintei Liturghii, a avut loc înconjurarea bisericii urmată de agapa frăţească la care au participat toţi cei invitaţi.

A doua parte a sărbătorii a început la orele 17.30 prin slujba Vecerniei iar la orele 18.00 a avut loc deschiderea rugii de către P.On. Ioan Cerbu protopopul Lugojului împreună cu tinerii Andreea Lădari şi Dacian David.

Fotografii